Den bezpečí na Mělníku

25. 5. 2018

Naši žáci měli v předchozích letech možnost seznámit se vždy s jednou částí našeho záchranného integrovaného systému. Ať to bylo představení práce a vybavení Policie ČR s psovody, profesionálních i dobrovolných hasičů, či zdravotní záchranné služby.

Zcela novým způsobem jsme prožili tento den letos. Den bezpečí, pořádaný Policií ČR na Mělníku, nás seznámil se všemi těmito složkami během jednoho dopoledne a navíc jsme mohli shlédnout přímo akce zadržení pachatele trestného činu, drogového dealera, hašení ohně, záchranu tonoucího, vyprošťování raněných z havarovaného vozidla a další.

Velký úspěch slavily také jednotlivé stánky, kde se žáci seznamovali s ošetřením úrazů, činností celní správy při zabavování pašovaného zboží a chráněných druhů zvířat, BESIPU s autem simulujícím dopravní nehodu či dokonce přítomností seniorů a vyzkoušením jejich pohybových pocitů naaranžováním závaží či brýlí s dvojím viděním.

Krásné počasí dovršilo bezchybný zážitkový a poučný den, který bychom si rádi zopakovali i v příštím roce.

Děkujeme Policii ČR na Mělníku za vzornou přípravu Dne bezpečí.

kolektiv učitelů

Náhledy fotografií ze složky Den bezpečí na Mělníku 2018