Matematika v praxi

8. 1. 2019

V průběhu měsíce září byli žáci 4.A pozváni do České spořitelny a.s. Zde jim byl nabídnut projekt, který měl za cíl zvýšit finanční gramotnost dětí. Myšlenka byla postavena na tom, že ČS a.s. poskytne dětem půjčku na nákup materiálu, z kterého žáci udělají výrobky. Na nich pracovali v průběhu října, listopadu i prosince. Vyvrcholením projektu byl jarmark, na kterém děti výrobky prodávali, aby mohli půjčku vrátit. Vzhledem k tomu, že děti přišli podpořit rodiče, prarodiče i široká veřejnost, byl jarmark úspěšný a dětem se podařilo vydělat dostatek peněz. Nejen, že půjčku splatily, ale zbylo jim dost peněz, které si budou moci užít. Velkým překvapením navíc bylo, když se děti dověděly, že půjčku vracet nemusí. Co říci na závěr ? Projekt byl náročný pro všechny zúčastněné, ale určitě splnil svůj smysl. Děti získaly spoustu nových dovedností, ale i zážitků.

Mgr. Ivan Rosa

Náhledy fotografií ze složky Finanční gramotnost - vánoční jarmark