Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt sv. Václav a státní symbolika

30. 9. 2016

Státotvorná symbolika se projevovala na území Čech, Moravy a Slezska již od pradávna. Mezi její nejzákladnější kameny patřil příchod Slovanů k hoře Říp a Přemyslovec sv. Václav. K těmto kdysi živoucím a statečným lidem se utíkal celý náš národ v dobách nejistoty a obav. Dědictví předané našimi předky a navazujícími historickými autoritami, dávaly sílu překonat úpadek českého jazyka našim obrozencům a úpadek národní hrdosti v dobách poválečných.

Proto jako učitelé považujeme za stěžejní část naší práce seznámit budoucí generace žáků s národními hrdiny a symboly zároveň.

K svátku sv. Václava, jež je oprávněně i svátkem státním, naši žáci vytvořili všechny související symboly naší státnosti a společně s učiteli sestavili výstavku, která jistě zaslouží zhlédnutí nejen našimi žáky. V této tématice budeme pokračovat nejen při projektově propojené výuce, ale i před dalším významným svátkem – oslav vzniku Československé republiky.

Projekt ukončíme zpíváním národních písní včetně státní hymny a ozdobením vzrostlé lípy trikolorou před budovou naší školy.

                                                                                              Učitelé ZŠ