Státní symboly 2016

24. 10. 2016

Od sv. Václava k České republice

V týdnu před svátkem sv. Václava byl zahájen na ZŠ Jungmannova v Krabčické ulici měsíční projekt o symbolech naší státnosti. Žáci se týden po týdnu seznamovali se základními kameny naší národní historie a národní hrdosti. Tu utvářely nejen významné osobnosti, ale i vůle českého lidu a jeho život.

Děti samy vyrobily výstavku všech základních státních symbolů, jakými jsou státní znaky, standarta, vlajka a s pomocí učitelů pátrali po hrdinských činech našich předků. Originalita výběru naší nádherné státní hymny, úsilí a často i život věnovaný pro další existenci českého národa a jazyka žáky překvapovaly.

24. října jsme dokončili projekt „Od sv. Václava k České republice“ společným zpíváním národních písní na schodech školy. Po zaznění státní hymny všechny děti ozdobily vlastnoručně vyrobenou trikolorou poslední symbol projektu – lípu, kterou žáci zasadili na školní zahradě ke stému výročí založení naší školy.

Učitelé ZŠ v Krabčické