Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den zdraví a bezpečnosti

20. 4. 2018

Tento překrásný jarní den, 20. duben, byl připraven meteorology patrně pro náš celodenní projekt Dne zdraví a bezpečnosti.

Hned ráno jsme vyrazili do areálu ZŠ Jeřábkova, kde jsme se v objektu školního včelína setkali s panem učitelem Hoskovcem, zkušeným včelařem. Všechny dotazy žáků zodpověděl bez zaváhání a přiblížil tak život včel a výrobu českého medu do všech detailů. Poutavý výklad děti zaujal a vzorné chování žáků 4.A mile překvapilo i samotného lektora. 

Po krátké svačince jsme pokračovali na dopravní hřiště u areálu ZŠ ve Školní ulici. Žáky jsme rozdělili na dvě skupiny. První skupina si vzala krásnou novou koloběžku, oblékla si reflexní vesty a přilby. Vše nám bylo zapůjčené přímo na dopravním hřišti v perfektním stavu a dozorující obsluha, v osobě pana Keře, dětem vysvětlila pravidla pohybu po dopravním hřišti.

Já jsem pozorovala, opravovala a bodovala jízdu našich budoucích řidičů. Kolega Dolinár se současně věnoval druhé skupině v písemném dopravním testu, jehož vyhodnocením žáci také získali body v třídní soutěži. Po půl hodině se děti vyměnily. 

K vyplnění testů jsme využili praktický stůl s lavičkami, protože nádherně svítilo sluníčko. Mile nás překvapily pěkné a čisté toalety přímo v areálu. Jediné, co bych doporučila, je alespoň malé zastřešené místo s lavičkami pro případ deště. Na dopravním hřišti se nám všem moc líbilo a celý den jsme využili k netradiční a hlavně praktické výuce mimo budovu školy.

Iva Dybalová