Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopravní hřiště Ltm 10/17

4. října se naše třída zúčastnila praktické části výuky na dopravním hřišti v Litoměřicích. Žáci si zopakovali vše o povinné výbavě kola a cyklisty, společně s instruktorkou prošli celé dopravní hřiště, aby se seznámili s jeho "záludnostmi". Poté byli rozděleni do skupin, které se střídaly v řízení kol či v rolích chodců. Fantazie dětí zařadila mezi chodce i osoby s různým postižením nebo starší osoby. Všichni si tak uvědomovali, že ne všichni mohou přecházet vozovku rychle a bez problémů a jen díky ohleduplnosti a dodržování předpisů všemi účastníky silničního provozu je možné zabránit nehodě a zranění.

Druhou část - teoretickou - budou naše děti absolvovat v únoru v učebně dopravního hřiště, kde se hlouběji seznámí s dopravními předpisy. Na jaře pak budou bojovat o osvědčení cyklisty v praktické i teoretické části.

Iva Dybalová