Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava Lego stavebnic

25. 1. 2017

Dne 20. ledna jsme navštívili vzdělávací výstavu Lego stavebnic na výstavišti v Praze Holešovicích. Mile nás překvapila nejen výstava, ale i přístup personálu. Do areálu jsme totiž dorazili s půlhodinovým předstihem, neboť předpokládaná dopravní zácpa se nekonala. Jelikož byl ale silný mráz, velice jsme ocenili, že nás do prostor mimo výstavní prostor pustili její zaměstnanci. Děti se tak nejen ohřály, ale mohly se i občerstvit, či dát své oděvy včas do šatny. 

Společně jsme se obdivovali složitým sestavám stavebnice, jež byly nejen statické a v obřích rozměrech, ale i pohyblivé, reagující na stisknutí tlačítka. V zadní části prostoru děti mohly kreativně vytvořit vlastní návrh objektu ze stavebnice Lego, ať již v plošném nebo prostorovém provedení, a to i z různých velikostí kostiček Lega. Největší stavebnice sloužily ke stavění zdí, úkrytů či palebných postavení pro děti staršího věku.

Dvouhodinový pobyt zde byl naprosto využitý a každý si mohl vybrat způsob kontaktu a práce s těmito vzdělávacími hračkami.

Fotografie z výstavy jsou umístěné ve fotogalerii třídy.

Iva Dybalová